` Akcie a preteky | Slovenský hovawart klub
 
 
English Deutsh
 
 
Vitajte na oficiálnej stránke SHK
Verzia pre tlač

Akcie a preteky

VÝCVIKOVÝ TÁBOR SHK 16.-20.11.2016 - STARÁ MYJAVA

Propozície a prihláška

Propozície na Česko - Slovenský pretek 19.11.2016

Prihláška na Česko - Slovenský pretek 19.11.2016Facebook  Česko - Slovenský pretek hovawartov

Najbližšie plánované akcie

  • Dni IHF - OB pretek v rámci dní IHF (10.09.2016, Brno) 
  • Výcvikový víkend (17.11.2016 - 20.11.2016, miesto ešte nie je určené)
  • Česko-Slovenský pretek hovawartov (19.11.2016, miesto ešte nie je určené)  
 
TermínNázovMiestoDokumentyFotoVideo

23.04.2016

Branný pretek BVK

Duchonka

Propozície  Prihláška

Skúšobný poriadok BVK

Fotogaléria

Časť 1

Časť 2

Apríl 2016

Výcvikový tábor

Stará Myjava

December 2015

Mikulášsky víkend

Stará Myjava

Fotogaléria 1

Fotogaléria 2

Slovenský hovawart klub zorganizoval Mikulášsky víkend. Z výcvikom nám pomáhali Jindra Urban /toho všetci už poznáme/ a p.Břetislav Tujík / niekoľkonásobný reprezentant MS, ME a služobnej kynológie + rozhodca z výkonu/, obaja z ČR. Pomohli nám nielen s výcvikom, ale aj s programom a verím, že všetci účastníci tohto víkendu budú ešte dlho spomínať. Celý víkend sa naozaj cvičilo a bavilo od tmy do tmy a to doslovne. V piatok začiatok - príchod predstavenie výcvikárov a aj účastníkov a následne spoločenský zoznamovací večierok. V sobotu ráno sme začali stopami a po raňajkách poslušnosťou, poobede obrany druhé kolo aj s čertom. Večer sme mali samozrejme Mikuláša. Všetci psovodi, rodinný príslušníci a aj štvornohí priatelia niečo dostali, asi podľa toho, ako poslúchali. Nasledoval tréning zadržania páchateľa v budove a následne vedomostný kvíz.

V nedelu ráno zasa stopy - skoro v hmle a tme a doobeda aj po bede obrany o ktoré bol najvätší záujem. Figuranti sa striedali a bolinaozaj zohraná dvojka. Všetkým účastníkom ďakujeme za prístup a za skvelú pozitívnu atmosféru. Stretli sa šikovní ľudia so záujmom o výcvik a vytvorili skvelú zostavu. Myslím, že nás spoločne všetkých poteší, že nás pochválil aj pánTujík, ktorému sa u nás páčilo. Veľmi ocenil snahu psovodov vzdelávať sa a dostal som malý prísľub, že ak mu zdravie a termín dovolí, rád príde k nám aj nabudúce.     Roman Rakovan - Výcvikový referent SHK.

TermínNázovMiestoDokumentyFotoVideo

27.09.2015

Česko-Slovenský pretek 

Bochovice

Zhodnotenie

Fotogaléria

Spr1

Upr2

Sumár 

August 2015

Výcvikový tábor

Stará Myjava

Fotogaléria

Obrana - mladí

Keď cvičia psovodi

01.05.2015

Klubové preteky NSP

Podskalie

Výsledky

Fotogaléria

Pretek

Apríl 2015

Výcvikový tábor

Podskalie

Spomienka (Roman Rakovan)

Marec 2015

Výcvikový víkend

Stará Myjava

Fotogaléria

31.12.2014

Hovi-Výlet

Tematín

Fotogaléria

13.09.2014

Česko-Slovenský pretek

Stará Myjava

Výsledky

Fotogaléria

A máme to za sebou. Sami sme boli prekvapení nielen počtom účastníkov, ale aj skvelou náladou a športovým správaním a fandením navzájom medzi všetkými účastníkmi. Musím povedať, že sa stretli skvelí ľudia, ktorých športová kynológia nielen nadchla, ale dokážu so svojimi hovi miláčikmi skoro až zázraky. Ako rozhodcov sme mali p. Petra Lengvarského a p. Petra Čurilu. Figuroval nám Peter Vančo. V skratke mali sme troch Petrov :)

Aj napriek nepriaznivému počasiu sme videli pekné športové výkony a taktiež chuť všetkých sa naďalej zlepšovať. No a rozhodcovia nielen prísne posudzovali, ale aj sa snažili každému poradiť. Verím že nás ich slová posunú zasa ďalej! 

Naša úcta patrí taktiež figurantovi P.Vančovi, ktorý odviedol naozaj prácu hodnú takéhoto preteku.

Chcem poďakovať všetkým účastníkom preteku, úspešným úprimne pogratulovať a neúspešným zapriať veľa úspechov nabudúce. Dakedy chýbalo len trošku šťastia. No a pre nás boli všetci účastníci preteku víťazi. Postaviť sa na štart chce naozaj nielen odvahu, ale aj dlhú prípravu. Verím, že budúci ročník bude ešte viac úspešný pre všetkých!

Na záver chcem poďakovať spoluorganizátorom a to konkrétne Katke Houškovej a Tiborovi Suchánkovi za kus prípravnej a hlavne organizačnej práce. Bez nich by to naozaj nešlo. Ďalej ďakujem všetkým, ktorý boli v úzkom realizačnom teame a všetkým pomocníkom, skupinke, šlapačom, strelcom a naozaj všetkým, ktorí aj len málom pomohli, ale pomohli. No a na záver opakovane sponzorom a to spoločnosti Royal Canin, p. Tatiane Ilavskej a ostatním... Verím, že sa všetkým účastníkom a divákom páčilo, a sľubujem za celý organizačný team, že nabudúce sa ešte zlepšíme!

S pozdravom,

Roman Rakovan

Váš výcvikový referent

TermínNázovMiestoDokumentyFotoVideo

August 2014

Výcvikový tábor

Stará Myjava

Tak skúsim po dvoch týždňoch sumarizovať. Klasicky ako každý rok a opakovane sme pripravili aj s realizačným teamom letný výcvikový tábor SHK. Rozdiel ale bol a výrazný. To že sa zvyšuje počet členov so záujmom o výcvik je už dlhšie známe. Ale rozdiel bol nielen v počte účastníkov a v počte výcvikárov, ale hlavne v novom mieste. Akákoľvek obava sa ale rozplynula... Fantázia je proste Fantázia!!! Ak mám ale sumarizovať – tak musím aspoň za seba. Mali sme tohto tábora skúšky a teda ako vždy sa zúčastnili aj iné plemená, dnes sa totiž každá skúška hlási cez ZŠK /zväz športovej kynológie/ a tak sa ľudia hlásia... Z hovíkov sme mali úspešných: Bruno Takavorakan SPR1 a Alvin Skrytý prízrak UPR2... Je pravda, že stopa viacerým psom a nielen nám nevyšla... Ako som spomínal – viac hovíkov a tak viac výcvikárov... Čo ma teší? Každý a naozaj každý výcvikár vravel, že psy sa nám zlepšujú... A teda musím povedať, že som znova videl veľa naozaj povahovo úžasných mladých, naozaj mladých hovíkov. Taktiež som videl kopu práce psovodov a ich miláčikov počas tábora. Za pomoci výcvikárov a figurantov sa psy a aj psovodi naozaj menili pred očami...

Vždy sa snažím povedať to dobré. Verím, že sa Vás tam veľa nájde a aj som tomu rád. Je krásne ak si pracovné plemeno zaobstarajú ľudia ktorých naozaj výchova a následne výcvik zaujímajú. A som rád, že s kým som prehodil pár slov si bol vedomý dôležitosti výchovy a aj následného výcviku. Ak sa tam niekto náhodou nenašiel – čaká ho to o pol roka... Hovík predsa dospieva dlhšie a každý predsa len inak rýchlo... Všetko má svoje čaro...

So srdečným pozdravom,

Váš výcvikový referent Roman Rakovan

TermínNázovMiestoDokumentyFotoVideo

01.05.2014

Skúšky IPO

Dolný Kubín

Prihláška

Apríl 2014

Výcvikový tábor

Dolný Kubín

Fotogaléria

Apríl 2014

Výcvikový víkend

Stará Myjava

Prihláška

Poslušnosť - mladí

Obrany

31.12.2013

Hovi-výlet

Brezová pod Bradlom

Fotogaléria

15.12.2013

Výlet so šteniatkami

Tematín

Fotogaléria

14.09.2013

Česko-Slovenský pretek

KK Brno-Rybníček

Fotogaléria

2010

Výcvikový tábor

Bojnice

Fotogaléria

29.08.2009

Klubové preteky ZM

Lomnistá

Výsledky

 
 
nové
© 2009-2020 Slovenský hovawart klub. Všetky práva vyhradené.